ramazan bayramı 2021 ne zaman

ramazan bayramı 2021 ne zaman

Sivilceden muzdarip insanların sayısı hakkında net bir açıklama yok. Ancak sivilceye yönelik ilaçların satışı artmaktadır ve bu da sivilceye sahip kişi sayısının arttığını düşündürmektedir.

http://www.zaman.biz/ramazan-bayrami-2021

Akne, esas olarak cildin ürettiği yağın tıkanmasından kaynaklanır. Bu tıkanma, belirli bir bakteri türü tarafından başlatılır. Akne için mevcut olan çoğu tedavi ve merhem, daha çok izleri gidermeye odaklanır. Bu, sivilceden sorumlu bakterilerin hala orada kaldığı anlamına gelir. Bu, alternatif akne tedavisi arayan insanlara yol açtı. Alternatif akne tedavisinin çoğu, esas olarak sivilceden sorumlu bakterileri ortadan kaldırmaya çalışır.

Alternatif akne tedavilerinin en büyük avantajlarından biri de yan etkilerin olmamasıdır. Sivilce tedavisi konusunda kanıtlanmış birkaç bitkisel kombinasyon vardır. Bir zamanlar böyle bitkisel bir kombinasyon, fesleğen yaprakları ve sandal ağacından yapılan macundur. Bir diğer popüler alternatif sivilce tedavisi ise çilek yapraklarından yapılan macunun uygulamasıdır. Piyasada sivilceyi etkili bir şekilde tedavi edebilecek birkaç başka bitkisel kombinasyon vardır.

Aknenin temel nedeni cilt için gerekli olan temel vitaminlerin eksikliğidir. A Vitamini, E Vitamini ve Pantotenik Asit eksikliği sivilceye neden olabilir. Çok miktarda sebze, meyve ve vitamin takviyesi almak sivilceyi iyileştirebilir. Natüropatide birçok akne tedavisi vardır. Şifalı bitkiler, cilt temizleyicileri ve vitamin takviyeleri, naturopatide akne için ana tedavilerdir. Alternatif akne tedavisinin bir diğer avantajı ise daha az maliyetli olmalarıdır.

Akne ışık tedavisi bir başka yeni alternatif akne tedavisidir. Bu yöntemde sivilceyi temizlemek için ultraviyole ışınları kullanılır. Alternatif akne tedavisi, hastadan yüzde yüz kendini adamayı gerektirir. Diğer tedavilerin aksine, bazı alternatif akne tedavisi, alayın sıkı bir şekilde takip edilmesini gerektirir. Herhangi bir alternatif akne tedavisini seçmeden önce profesyonel görüş almak akıllıca olacaktır.

Bir cevap yazın